تبلیغات

تکلیف دولت برای کاهش تلفات رانندگی در برنامه ششم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف به کاهش تلفات حوادث رانندگی در طول اجرای برنامه ششم کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) و در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه ششم ماده 123 این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس آن به منظور ارتقاء نظم و امنیت و توسعه پیشگیری و مقابله با جرائم، کنترل موثر مرزها و همچنین کاهش تخلفات و حوادث رانندگی اقدامات زیر در طول اجرای قانون برنامه اجراء می‌شود:

الف) ارتقاء نظم و ایمنی حمل و نقل و عبور و مرور؛

1- دولت مکلف است اقدامات و سازوکار لازم برای کاهش تلفات حوادث رانندگی با تاکید بر تجهیز و تقویت پلیس راهنمایی و رانندگی، ارتقاء کیفیت ایمنی وسایط نقلیه، تقویت و تکمیل شبکه‌های امدادرسانی و فوریت‌های پزشکی، اصلاح نقاط حادثه خیز جاده‌ای و توسعه فرهنگ صحیح ترافیکی را فراهم نماید به نحوی که تلفات حوادث رانندگی نسبت به تعداد ده‌هزار دستگاه خودرو تا پایان اجرای قانون برنامه 31 درصد کاهش یابد.

2- کلیه معابر اصلی، میادین و بزرگراه‌ها در مراکز استان‌ها و کلان شهرها و همچنین جاده‌های اصلی و آزادراه‌ها با نصب، نگه داری و بروزرسانی سامانه‌های کنترلی و مراقبتی هوشمند توسط شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی تحت پوشش قرار گرفته و این سامانه‌ها و دسترسی لازم آن در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد.

نمایندگان مجلس با 104 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع  239 نماینده حاضر به این مصوبه رأی دادند.

همچنین بخشی از ماده 123 لایحه برنامه ششم درباره نصب و راه‌اندازی ایکس‌ری در مبادی گمرکی و استخدام نیروی انتظامی در طول سال‌های برنامه ششم برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق برنامه ارجاع شد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.