تبلیغات

اقدام مذبوحانه امارات در جمع‌آوری کتب درسی حاوی نام «خلیج فارس»

امارات متحده عربی در اقدامی مذبوحانه دستور جمع‌آوری کتاب درسی جدیدی را داده که حاوی نقشه‌ای با نام خلیج فارس است.

به گزارش ایسنا به نقل از  روزنامه امارت الیوم، وزارت آموزش و پرورش امارات متحده ادعا کرد پس از دریافت شکایت‌هایی درباره استفاده از نام «خلیح فارس» در کتاب‌های درسی، اقدام به جمع‌آوری این کتاب‌ها کرده است.

این وزارتخانه اعلام کرده است که انتشار کتاب‎های جدید کلاس چهارم که حاوی نقشه‌ای با نام خلیج فارس است به طور آزمایشی اجرا شده است و آنچه را که یک اشتباه خوانده، رفع خواهد شد.

برخی کشورهای عربی طی سال‌های اخیر تلاش می‌کنند که از استفاده از نام خلیج فارس خودداری کنند.

در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ عمان ایر شرکت هواپیمایی عمان، استفاده از نام خلیج فارس در نقشه‌های هوایی یکی از پروازهای خود را ناشی از «ترجمه غیردقیق» دانست و گفت که این نقشه از دسترس خارج شده است.

خطوط هوایی عمان ادعا کرد که در واکنش به اعتراض‌ کاربران شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی دست به این اقدام زده است.

بر اساس این گزارش، ایران در سال ۲۰۱۰ اعلام کرد در صورتی که خطوط شرکت‎های هواپیمایی به غیر از خلیج فارس از نام دیگری در نقشه‎های هوایی خود استفاده کنند، به آنها اجازه ورود به حریم هوایی‌اش را نخواهد داد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.