تبلیغات

طالبان ویدئویی از دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل منتشر کرد

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از «بی بی سی»،  گروه طالبان ویدئویی از یک استاد استرالیایی و آمریکایی که سال گذشته در شهر کابل پایتخت افغانستان به گروگان گرفته شدند، منتشر کرده است.

«کوین کینگ» آمریکایی و «تیموتی ویکس» استرالیایی در دانشگاه آمریکایی کابل تدریس می کردند.

آنها در ماه اوت ۲۰۱۶ میلادی توسط افرادی که یونیفورم ماموران امنیتی افغانستان را به تن داشتند از اتومبیلی در اطراف دانشگاه آمریکایی کابل ربوده شدند.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: نیروهای آمریکایی تلاش کردند که این دو استاد ربوده شده را آزاد کنند اما ماموریت آنها ناکام ماند.

در این ویدئو که ادعا می شود اول ژانویه ضبط و منتشر شده است این دو استاد از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا می خواهند با مبادله زندانی با طالبان به آزادی آنها کمک کند.

وزارت خارجه آمریکا از اظهار نظر درباره این ویدئو یا تایید آن خودداری کرد و فقط گروگان گیری را محکوم کرده است.

وزارت خارجه استرالیا اعلام کرد: دولت استرالیا در حال همکاری نزدیک با سایر کشورها برای تضمین آزادی استاد استرالیایی ربوده شده در افغانستان در اوت ۲۰۱۶ بوده اما برای رعایت امنیت تیموتی ویکس از اظهار نظر بیشتر خودداری کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.