تبلیغات

عصر خونین اوباما به روایت اعداد و ارقام /افزایش 138 درصدی دخالت نظامی آمریکا

ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 شناسه خبر: 1004347

مقاله گاردین به مناسبت پایان دموکرات ترین دولت آمریکا:

روزنامه گاردین، در مطلبی با عنوان" عصر خونین اوباما"، از پایان کار دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا سخن گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  هرمز؛  روزنامه گاردین، در مطلبی با عنوان" عصر خونین اوباما"، از پایان کار دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا سخن گفت.


این روزنامه نوشت: نیروهای آمریکایی در سال های پایانی دولت اوباما،26 هزار و 171 بمب در مناطق مختلف جهان ریختند.


تمام کشورهایی که نیروهای ایالت متحده، در دوره اوباما، آن ها را بمباران کردند،کشورهای اسلامی بودند که بیشتر آن ها در منطقه خاورمیانه واقع شده است. کشورهایی نظیر: سوزیه، عراق،افغانستان،پاکستان،لیبی،یمن و سومالی.


گاردین در ادامه نوشت: معدل بمباران این کشور ها در دوره اوباما 72 بمب است.


این روزنامه به مقایسه جنگ طلبی دولت آمریکا در دو دوره اوباما و جورج بوش پرداخت و نوشت: با وجود این که اوباما یک دموکرات است اما در مقایسه با جورج بوش جمهوری خواه، آمار جنگ هایی ایالت متحده در دوره وی بیشتر است.


گاردین در ادامه توضیح داد: اوباما تعداد سرباز های آمریکا را در سرزمین کشور های دیگر به شدت کاهش داد اما حمله هوایی و اعزام نیرو های ویژه نظامی به کشورهای دیگر را افزایش داد. 


گاردین تاکید کرد: نیرو های آمریکایی، طی 8 سال ریاست جمهوری اوباما، در 138 نقطه دنیا دخالت نظامی کردند که این آمار 138 درصد نسبت به دوره جورج بوش افزایش داشته است.

منبع: عربی 21

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.